Cmas 3* Dalıcı

Aşağa gitmek

Cmas 3* Dalıcı

Mesaj tarafından ygt_srn Bir Perş. Ara. 03, 2009 5:48 am

Giriş ve kursun önemi:
Değerli yetişkin dalıcımız . Sualtı dünyasına adım attığınız ilk günlerden bu yana çevreye saygılı, kültürel ve tabii varlıklarımızı koruyan , bildiklerini diğer dalıcılarla paylaşan bilinçli bir su altıcı olarak bu dünyayı bir çok kez ziyaret ettiniz.. İki yıldız dalıcı diplomanızı aldıktan sonra gerçekleştirmiş olduğunuz çok sayıdaki dalış sizleri artık birer dalış lideri olmaya bir adım daha yaklaştırmıştır.
Üç yıldız dalıcı kursu, sizlere dalışın her aşamasında bir gruba liderlik edebilecek bilgi birikimini kazandırmak üzere planlanmıştır.

Teorik ve pratik kapsam ve zamanlama:
Kursun teorik eğitimleri esnasında sizler , dalış öncesindeki evre esnasında fikren , fiziksel olarak ve malzeme anlamında tam bir hazırlık gerçekleştirmeyi ve kontrolü sağlamayı , stresin sebep , belirti ve çeşitlerini , ilk yardım malzemelerini ve tekniklerini , kazaya nasıl müdahale edeceğinizi , grup dalışlarının nasıl organize edileceğini , dalış malzemelerindeki arızalara nasıl müdahale edileceğini , kompresör kullanımını ve küçük teknelere hakimiyeti öğreneceksiniz.

Katılım şartları:
Bu kursa katılmak için en az 18 yaşını doldurmuş olmuş olmanız, doktorunuzdan sağlık belgesi almış olmanız , ilk öğrenim belgesine sahip olmanız , federasyonun iki yıldız dalıcı belgesini ya da onayladığı eş değer bir belgeyi almış olmanız, iki yıldız dalıcı belgenizi aldıktan sonra en az 50 dalış yaptığınızı dalış kayıt defterinizde belgelemeniz ve iki yıldız diploma tarihinden itibaren en az 6 ay geçmiş olması gerekmektedir.

Sertifika düzeyinin tarifi:
Üç yıldız daha değişik düzeylerdeki dalıcılara önderlik yapabilecek beceride olan dalıcıdır. En çok 30 metreye kadar dalabilir ancak eğitim amaçlı dalışlar için 42 metreye kadar eğitmen nezaretinde dalış yapabilir.

Bu yazı TSSF'nin notlarından alınmıştır.

ygt_srn
1* Balıkcık
1* Balıkcık

Mesaj Sayısı : 28
Yaş : 31
Location : Çanakkale
Kayıt tarihi : 14/05/08

Kullanıcı profilini gör http://dalistutkusu.atfreeforum.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz